Zadaj nowe pytanie na forum lub dołącz do toczącej się dyskusji

    dodaj Twoje pytanie

Znaleziono dyskusji: 7

Rehabilitaja po złamaniu kompresyjnym kręgu lędźwi

Jestem po złamaniu kompresyjnym 3 kręgu lędźwiowego i od 2 tygodni siedzę w domu. Z każdym dniem coraz bardziej boli mnie okolica złamanego kręgu. Czy mogę zapisać się na masaż rozluźniający ?

dodano 17 dni temu przez: Maciej Przybylski

Marcin Wręczycki
Masaż, którego celem będzie rozluźnienie okolicy złamania, doprowadzi do zmniejszenia stabilności, a co za tym idzie zwiększenie ilości niekontrolowanych ruchów, które mogą powodować dolegliwości bólowe. W przypadku złamań kręgów najważniejsze jest wzmacnianie stabilności poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia.

Praca siedzącą. Ból kręgosłupa ??

Witam.
Wykonuje głównie pracę siedzącą. Coraz częściej odczuwam dolegliwości w dolnym odcinku kręgosłupa. Co mogę z tym zrobić?

dodano 56 dni temu przez: Arkadiusz Kozłowski

Paulina Raczyńska
Siedzący tryb pracy sprzyja powstawaniu dolegliwości bólowych w odcinku lędźwiowo-
krzyżowym.  
Ważna jest zachowanie prawidłowej ergonomii pracy, odpowiednie dostosowanie swojego
stanowiska pracy (użycie odpowiedniego krzesła/ fotela, właściwie dostosowanie jego
wysokości względem biurka, zabezpieczenie naturalnych krzywizn kręgosłupa podczas pracy). Istotna jest również nasza aktywność fizyczna poza pracą. Wzmacnianie mięśni stabilizujących odcinek lędźwiowo- krzyżowy, niwelowanie
nadmiernych napięć mięśniowych. Kilka wizyt u fizjoterapeuty, który pokaże, jak radzić sobie z problemem z pewnością przyniesie pozytywny skutek:)

Rwa kulszowa i zwyrodnieniea stawowe na kręgach lę

Ostatnio miałam rwę kulszową aż do łydki. Na zdjęciu RTG wyszło, że mam zwyrodnienia stawowe na kręgach lędźwiowych. Czy da się coś z tym zrobić ?

dodano 62 dni temu przez: Roksana Mróz

Marcin Wręczycki
Oczywiście, że się da. Zwyrodnienia stawowe nie da się zlikwidować za pomocą zabiegów terapeutycznych, ale na szczęście nie odpowiadają one za rwę kulszową. W celu podjęcia prawidłowego leczenia fizjoterapeutycznego należy postawić diagnozę z jakiego powodu jest rwa kulszowa i zacząć działać :)

Skręcona kosta - proszę o pomoc

3 miesiące temu skręciłem kostkę. Do tej pory odczuwam ból po większym wysiłku fizycznym. Noga zaczyna puchnąć. Co zrobić?

dodano 72 dni temu przez: Marysia Błaszczyk

Paulina Raczyńska
Najwyraźniej w stawie nadal toczy się proces zapalny. Podczas skręcenia najprawdopodobniej doszło do uszkodzenia struktur w stawie skokowym. Najlepiej udać się
do lekarza specjalisty, który wykonując odpowiednią diagnostykę określi przyczynę utrzymującego się problemu. Do tego czasu najlepiej powstrzymać się od dużego obciążania
kończyny. 
Pozdrawiam

Ból stopy oraz łydki po długich spacerach.

Od pewnego czasu towarzyszy mi bardzo duży ból w okolicy stopy oraz łydki. Po długich spacerach oraz rano jest to nie do zniesienia. Co powinnam zrobić?

dodano 76 dni temu przez: Iza Szymańska

Paulina Raczyńska
Możliwe,że jest to ostroga piętowa,wynikająca z nadmiernych napięć mięśni przyczepiających się do k.piętowej.
Powstający“róg kostny”drażni okoliczne tkanki,prowokując ból. Pomocne będzie rozluźnianie,rolowanie,fizykoterapia-np.fala uderzeniowa.Warto udać się do specjalisty,w celu właściwej diagnozy

Uszkodzona łąkotka co robić?

Od pewnego czasu mam zdiagnozowaną pękniętą łąkotkę. Raz mam lekki obrzęk i kłucie w okolicy wewnętrznej kolana, a raz brak bólu. Powinienem się poddać operacji czy rehabilitacji ?

dodano 88 dni temu przez: Paweł Kozłowski

Marcin Wręczycki
W pierwszej kolejności proponowałbym udać się na rehabilitację. Często uszkodzenie łąkotki można złagodzić przez rozluźnienie niektórych mięśni oraz terapii manualnej co może sprawić, że uszkodzona łąkotka nie będzie dawała dolegliwości bólowych przez długi czas.