Co może zwiastować pojawienie się objawów bólowych w kręgosłupie?

lista artykułów     

Co może zwiastować pojawienie się objawów bólowych w kręgosłupie? - SprawdzonyFizjoterapeuta.pl
Co może zwiastować pojawienie się objawów bólowych w kręgosłupie? - SprawdzonyFizjoterapeuta.pl Liczba osób, które polecają ten artykuł: 5

Co może zwiastować pojawienie się objawów bólowych w kręgosłupie?

Jeśli cierpisz z powodu nawracających ostrych dolegliwości bólowych kręgosłupa związanych z uszkodzeniami krążka międzykręgowego lub przepukliną jądra miażdżystego, zapewne chciałbyś/-abyś móc uchronić się przed tym ostrym incydentem bólowym.

Możesz to osiągnąć pracując wraz z fizjoterapeutą, który pomoże znaleźć przyczynę dolegliwości oraz opracuje plan fizjoterapii, dzięki któremu będziesz wracał do sprawności. Jest jeden haczyk, fizjoterapeuta sam nie zrobi wszystkiego. W procesie leczenia bardzo ważne jest zaangażowanie Pacjenta. Ważne jest, aby być gotowym do zmian, które proponuje fizjoterapeuta np. zwiększenie aktywności fizycznej, regularne wykonywanie określonych ćwiczeń czy zrzucenie paru kilogramów. Najlepszym działaniem jest działanie kompleksowe łączące fizykoterapię, kinezyterapię, terapię manualną oraz zdrowe nawyki, których uczy się Pacjent.

Jest jeszcze jedna rzecz, którą możesz zrobić. Mianowicie, być uważnym na znaki jakie daje Ci Twoje ciało. Bardzo często ostry incydent bólowy, związany z pojawieniem się stanu zapalnego w obrębie kręgosłupa, poprzedzają inne objawy, często lekceważone.

Tymi objawami mogą być: pocenie się jednej stopy (w przypadku bóli odcinka lędźwiowego kręgosłupa) lub dłoni (w przypadku bóli odcinka szyjnego kręgosłupa), uczucie zimna w jednej kończynie, puchnięcie jednej kończyny (może być niewielkie, w postaci odciskania się jednej skarpetki). Są to objawy z układu autonomicznego, który jako pierwszy reagują na zmiany w naszym organizmie.

Co możesz zrobić, gdy zaobserwujesz u siebie takie objawy?

Udać się do fizjoterapeuty, który pomoże Ci w Twoim problemie. Tak szybka reakcja na pojawiające się objawy może uchronić Ciebie przed silnym incydentem bólowym, które często mocno ogranicza funkcjonowanie w dniu codziennym.

Jeśli borykasz się z wyżej opisanymi problemami skorzystaj z portalu sprawdzonyfizjoterapeuta.pl gdzie łatwo znajdziesz fizjoterapeutę, który pomoże Ci z Twoimi dolegliwościami.

 

Artykuł przygotowany przez eksperta portalu Agnieszkę Polaczek
Zapraszamy do umawiania wizyt u Pani Agnieszki przez e-rejestrację portalu.

 

 

Szukasz Sprawdzonego Fizjoterapeuty?

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki!

O czym chcesz przeczytać?

Inne artykuły o fizjoterapii

Jak walczyć z opuchniętymi nogami?

Jedną z przyczyn może by problem z pracą nerek. Są one odpowiedzialne za filtrację wody w naszym organizmie, jeśli są niewydolne woda zatrzymuje się w organizmie i zgodnie z prawami grawitacji najczęściej kumuluje się w kończynach dolnych. W celu weryfikacji czy Twój problem związany jest z pracą nerek udaj się na konsultację lekarska.
Jak walczyć z opuchniętymi nogami? - SprawdzonyFizjoterapeuta.pl Liczba osób, które polecają ten artykuł: 0

Najczęstsze przyczyny bólów barków

Staw ramienny, potocznie bark, jest stawem o dużym zakresie ruchomości, dlatego też jego torebka stawowa i więzadła są dość luźne. Za utrzymanie barku w prawidłowej pozycji, czyli za jego stabilizację odpowiadają w głównej mierze mięśnie.
Najczęstsze przyczyny bólów barków - SprawdzonyFizjoterapeuta.pl Liczba osób, które polecają ten artykuł: 0

Obrzęk limfatyczny co to jest?

Obrzęk limfatyczny jest to obrzęk tkanek spowodowany zastojem limfy. Limfa to płyn tkankowy, w głównej mierze składający się z komórek układu immunologicznego.
Obrzęk limfatyczny co to jest? - SprawdzonyFizjoterapeuta.pl Liczba osób, które polecają ten artykuł: 0

Ćwiczenia oddechowe- kiedy są wskazane!

Ćwiczenia oddechowe to ćwiczenia, które mają za zadanie w znaczny sposób zaangażować układ oddechowy do pracy. A zatem ich funkcja to utrzymanie układu oddechowego w prawidłowym stanie.
Ćwiczenia oddechowe- kiedy są wskazane! - SprawdzonyFizjoterapeuta.pl Liczba osób, które polecają ten artykuł: 0